Ako si vybrať naozaj kvalitný gainer?

O naberaní svalovej hmoty, cvičení, posilňovaní, aj o výživových doplnkoch sa dnes hovorí naozaj veľa.  A o gaineroch ste zaiste počuli aj vy. Čo však ten gainer je, na čo sa používa, aké je jeho zloženie a jeho účinky? To si vysvetlíme v nasledujúcich riadkoch.

Gainery a ich základné charakteristiky.

Gainer možno charakterizovať ako výživový doplnok, ktorý je založený na vysokom obsahu proteínov a sacharidov. Jeho hlavnou úlohou je rýchly nárast svalovej hmoty a zároveň aj telesnej hmotnosti. Gainery využívajú predovšetkým začiatočníci, ktorí ho považujú za základný doplnok pri cvičení. Jeho obľúbenosť spočíva hlavne v tom, že v takom malom množstve prijímate naozaj veľké množstvo energie.

Čo všetko gainery obsahujú?

Ak sa chceme baviť kvalitných gaineroch, je dôležité sa zamerať predovšetkým na ich zloženie. Tento výživový doplnok je zložený z tukov, cukrov a bielkovín a vyrába sa v rôznych príchutiach. Prevahu v nich majú predovšetkým sacharidy, preto by si mal každý uvedomiť, že energia, ktorú pri cvičení nevyužijú, sa im uloží do tela v podobe tukov.

Pre koho sú gainery určené?

Gainer môže využívať každý, kto má záujem o nárast svalovej hmoty. Ak máte problém s naberaním svalov, tak hravo do toho. Je dôležité, aby ste si dávali pozor, pretože niektorí ľudia z nich veľmi rýchlo priberú. Ak sa rozhodnete gainery využívať, tak si ich môže pripraviť napríklad po tréningu, pretože vďaka nim sa telo lepšie regeneruje.

Ako si gainer vybrať?

Už sme spomenuli, že gainery sa vyrábajú v rôznych zloženiach a príchutiach, no napriek tomu by nemal byť výber ťažký. Platí jednoduché pravidlo – ak sa vám nedarí pribrať, tak si vyberte gainer s vyšším obsahom sacharidov, ak priberáte ľahko, tak sa vyplatí gainer s vyšším obsahom bielkovín.