Ako vyberať snowboardové nohavice

quiksilver-ambition-travis

Ísť jazdiť na svah bez snowboardových nohavíc je nezodpovedné hazardovanie so zdravím, nakoľko snb nohavice rovnako ako bundy, patria do tretej vrstvy oblečenia, ktorých funkcia je nad slnko jasná. A to chrániť proti snehu, vetru a dažďu. Ich výber je viac než dôležitý. V nasledujúcich riadkoch si povieme, na čo sa zamerať pri výbere snb nohavíc.

Iba snb nohavice

Veľa ľudí si namiesto pravých snowboardových nohavíc zakúpi lyžiarske alebo iné outdoorové nohavice. Verte, že už po prvom dni jazdenia na snowboarde pocítite zásadný rozdiel. Ako začiatočník, budete tráviť viac času na kolenách alebo na zadku, a v týchto chvíľach určite oceníte nepremokavosť nohavíc. Ak si vezmete obyčajné nohavice, hneď po prvom páde zistíte, že ste mokrí až na kosť.

Dĺžka nohavíc

Kým obvod pása snb nohavíc sa väčšinou dá nastaviť pomocou pásikov na suchý zips, s dĺžkou nohavíc nič nenarobíte. Ideálnu dĺžku nohavíc máte vtedy, ak vám pri drepe nevyjde koniec nohavice cez horný okraj snb topánky.

Strih nohavíc

Snb nohavice sú typické svojím voľným strihom, nízkym rozkrokom a širokými nohavicami. Takto vyzerajú nesporne nohavice na snowboard, ktoré sú zároveň veľmi praktické pri jazdení, lebo svojou voľnosťou umožňujú snowboardistom užiť si jazdu na plno. Ak máte snb nohavice niekde obtiahnuté, určite si vyskúšajte iné.

Vetracie otvory

Hoci snb oblečenie má vysokú mieru priedušnosti, pri aktívnom pohybe alebo stúpaní do kopca sa budete viac potiť. Aby sa telesný pot nezrážal na vnútornej strane látky, bývajú snb bundy a nohavice vybavené vetracími otvormi na zips. Tie sú najčastejšie umiestnené na bundách v podpazuší, poprípade na chrbte, na nohaviciach po bokoch alebo na vnútornej strane nohavíc.

Kúpa snb nohavíc síce čo to stojí, ale pamätajte, že zdravie máte len jedno. Navyše snb nohavice sú kvalitné a vydržia niekoľko sezón.