Ako vybrať zimný šport?

Ste aktívnym športovcom a nemáte radi a sneh? Možno prišiel čas prekonať svoj odpor k zimným mesiacom a nájsť si šport, ktorý nahradí vašu letnú alternatívu. Vášniví cyklisti, futbalisti a iní outdooroví športovci si taktiž obľúbili rôze zimné náhrady. Pozrime sa na niektoré z nich:
Korčuľovanie – je vhodné pre všetky vekové kategórie. Nemyslite si, že je to len pre baby, pri poctivom korčuľovaní dostanú nohy kvalitne zabrať.
Bežkovanie – namiesto prechádzkových topánok nazujte bežky a hor sa na do sveta. Nadšení bežkári strávia vonku aj 7-8 hodín v neustálom pohybe.
Lyže – Vďaka hornatosti Slovenska a množstve lyžiarskych centier doma aj v zahraničí (najmä v Rakúsku) aktívni lyžiari čakajú na zimnú sezónu rovnako, ako motorkári na tú letnú.
Snowboarding – Čím ďalej obľúbenejšia, ak nie aj najobľúbenejšia alternatíva k lyžiam. Na svoje si prídu najmä skejteri, ktorí zažijú porovnateľný (ani lepší, ani horší) zážitok ako na rampe niekde v skejtparku.
Snowboarding však nie je len o zjazdovaní, nudnom čakaní na vlek, následnom vezení sa hore a ďaľšom zjazdovaní. V poslednom období v mnohých strediskách vyrastajú špecializované snowboardové parky, v ktorých bežne nájdete U-rampy a rôzne iné prekážky. Zo snowboardingu sa tak stáva variabilnejší šport a nachádza čím ďalej viac obdivovateľov medzi fanúšikmi extrémnych športov. Pribúdajú snowboardové eventy a súťaže, vznikajú kluby a rozširuje sa aj ponuka inštruktážnych centier. Snowboardistov akceptujú ako rovnocenných partnerov aj na zjazdovkách a ťažko by ste ešte niekde hľadali zákazovú značku pre jazdcov na snowboarde.
Ak hľadáte zimný šport, ktorý preverí vašu silu, stabilitu, výdrž a privedie vás do sveta profesionálnych zimných športov, snowboarding je pre vás ako stvorený. Len pozor, aby ste si ho naobľúbili viac než vášho doterajšieho favorita.