Do kvalitných snowboardových a lyžiarskych rukavíc sa vyplatí investovať

Roxy Lodge

Pri lyžiarskej výbave na svah nemožno podceniť žiadnu z jej častí. Čo z toho, že máte najmodernejší druh lyží, ak vaše ruky odmŕzajú po niekoľkých minútach strávených v zimnom prostredí v horách?

Váš komfort a bezpečnosť je tým ohrozená. Pri kúpe vybavenia na svah netreba zabúdať na to, že nejdete na módnu prehliadku. Akokoľvek neprijateľne to môže znieť, vždy by mala byť prednejšia využiteľnosť a nie výzor vášho oblečenia a vybavenia. Našťastie už dnes nie je s týmto žiaden problém. Veľký výber najrôznejších značiek zaručuje, že si každý nájde to svoje.

K vybaveniu na svah určite patria aj snowboardové alebo lyžiarske rukavice. Tie sú dôležitou súčasťou oblečenia na hory. Vďaka nepremokavému materiálu ochránia vaše ruky pred veľkými mrazmi a snežením. Dobré rukavice zaručia, že budú vaše ruky v teple a bezpečí. Zmiernia tiež nepríjemné pády, ktorým sa ako začiatočníci zriedkavo vyhnete. Vďaka pevnému materiálu lyžiarske rukavice utlmia bolesť pri pádoch.

V súčasnosti široká ponuka kvalitných snowboardových a lyžiarskych rukavíc nenecháva miesto pre ich absenciu na svahu. Špičkové rukavice mnohých značiek zabezpečia pohodlie pre vaše ruky počas celodennej lyžovačky. Tie naozaj kvalitné vám vydržia mnoho rokov používania.

Pri kúpe je dôležité pozerať sa okrem ceny na samotné spracovanie rukavíc. Ak sú dobre vystužené, majú tepelnú výplň a pevný materiál, ktorý drží tvar, máte vyhrané. Na mnohých rukaviciach sa v oblasti dlane nachádza zosilnená vystužená časť, ktorá slúži práve na zmiernenie bolesti pri prípadných pádoch a zraneniach. Niektoré snowboardové a lyžiarske rukavice sú čiastočne vyrobené aj z neoprénu. Zapínanie je najčastejšie na suchý zips, čo je na svahu veľmi praktické. Značky sa vzájomne predbiehajú v najnovších technológiách zhotovení rukavíc, preto sú niektoré vyrobené z naozaj luxusných materiálov ponúkajúcich špeciálny komfort ich majiteľovi.

V každom prípade jednou z hlavných vlastností, aké by mali dobré snowboardové alebo lyžiarske rukavice mať, je funkčnosť. Na svahu si chcete užiť čo najviac zábavy, nepotrebujete sa každú chvíľu zaoberať nepohodlnými či nesediacimi rukavicami. Kvalita v takom prípade jednoznačne vyhráva.