Pohodlné topánky na snowboard sú základom

Ak patríte k nadšencom zimných športov, určite viete, že bez dobrého príslušenstva sa nezaobídete. Na svahu či ľade je potrebné okrem zábavy myslieť aj na bezpečnosť. To znamená, že niekedy je preto lepšie uprednostniť kvalitné lyže či korčule pred ich lacnejšími, ale nekvalitnejšími alternatívami. Ak medzi zimné športy nerátame sánkovanie sa z kopca na záhrade, alebo stavanie snehuliaka, skoro všetky si vyžadujú určité príslušenstvo.

Snowboarding je čoraz obľúbenejší už aj v našich končinách, a to aj vďaka vysokohorským  podmienkam tomu prispôsobeným. Na svahu stretnete už aj malé, len niekoľkoročné deti učiace sa s pomocou starších stáť a postupne jazdiť na doske. Aby sa tieto pokusy zaobišli bez zranení, všetci by mali mať oblečenie priamo určené na tento šport. Nie je pritom žiadnou povinnosťou siahnuť po najdrahších značkových kusoch. Takéto oblečenie by v prvom rade malo spĺňať všetky bezpečnostné požiadavky pre toho, kto ho nosí, aj všetkých ostatných, ktorí sa v jeho blízkosti na svahu nachádzajú. Ak nie ste dobre pripravení, nemuselo byť sa vám to vyplatiť.

Základné vybavenie na snowboarding zahŕňa snowboardovú dosku, snowboardové viazanie, helmu, okuliare, topánky a doplnkové príslušenstvo ako obal na snowboard a vosk. Možno si myslíte, že ako amatéri, ktorí stoja na doske prvýkrát alebo nepravidelne len raz za pár rokov, nepotrebujete všetky uvedené veci. V takom prípade ste na omyle. Pre správne a úspešné snowboardovanie si bez tohto vybavenia naozaj nevystačíte.

Tak ako je dôležitý výber vhodnej topánky na bežný deň, nemali by ste podceniť ani výber topánok na snowboard. Mali by vám dobre sedieť, v žiadnom prípade by nemali tlačiť, aby ste na svahu zbytočne netrpeli. Na výber je dnes už z viacerých mužských aj ženských modelov všetkých veľkostí, ktoré sa tvarovo prispôsobia nohe. Dôraz by ste mali klásť na pohodlnosť a kvalitné spracovanie topánok, ktoré vydržia veľa rokov. Ak vám záleží aj na tom, ako na svahu vyzeráte, dnes už môžete nájsť farebné prevedenia topánok na snowboard od výmyslu sveta.