Poznáte základné pravidlá detoxikácie organizmu?

Detoxikácia organizmu je veľmi prospešná a dôležitá pre správne fungovanie tela a všetkých orgánov v ňom. Dôležité je však vedieť správne detoxikovať. Preto si v dnešnom článku prezradíme základné pravidlá detoxikácie organizmu.

Detoxikácia musí byť zdravá

Veľa ľudí si pod pojmom detoxikácia organizmu predstavuje hladovku alebo iný druh mučenia. Takéto zmýšľanie je však zlé. Hoci detoxikácia predstavuje určité obmedzenia týkajúce sa stravy, ide však len o obmedzenie príjmu určitých skupín potravín. Práve počas detoxu by telo malo prijímať viac vitamínov a iných potrebných a zdravých látok, než inokedy.

Dostatočný pitný režim

Nevyhnutným základom pre úspešný detox organizmu je dostatočný pitný režim, nakoľko práve tekutiny pomáhajú vyplavovať škodliviny von z tela. Počas detoxu by mal organizmus prijať minimálne tri litre tekutín denne, avšak musí to byť čistá voda, bylinkový alebo zelený čaj, ovocné alebo zeleninové šťavy či nesladené minerálky.

Pravidelné stravovanie

Okrem pitného režimu je pre správny detox nesmierne dôležitá pravidelná a vhodná strava. Tá, by mala byť bohatá na ovocie a zeleninu, mliečne výrobky, ryby, kuracinu a celozrnné pečivo, poprípade rastlinné tuky. Tieto potraviny treba prijímať v dostatočnom množstve a pravidelne.

Potrebná trpezlivosť

Účinná detoxikácia organizmu netrvá deň ani dva, ale niekoľko týždňov. Preto sa treba pripraviť na dlhodobejšiu zmenu a vyzbrojiť trpezlivosťou. Detox je ozajstnou skúškou pevnej vôle a žiadne „happy day“ nie sú akceptovateľné.

Pomocou detoxikácie organizmu zbavujeme naše telo škodlivín. Aj keď je tento proces spájaný často hlavne s jarou, dať sa na detox organizmu nie je na škodu kedykoľvek v priebehu roka.