Pre tých, ktorí milujú adrenalín!

Čo vám prvé napadne, keď počujete slová „adrenalínový šport.“ Je to nebezpečenstvo, akrobatické kúsky, veľká rýchlosť alebo skákanie z neskutočnej výšky? Čo sa týka adrenalínových športov, môžeme ľudí rozdeliť na dve skupiny. Prvú zastupujú tí, ktorí adrenalín milujú a najradšej by vyskúšali všetky športy, ktoré pod túto skupinu zapadajú. Naopak druhej skupine pri týchto slovách nepríjemne stiahne žalúdok a strach z nich srší už len pri myšlienke podstúpenia niečoho takého.

Mnohí si myslia, že adrenalínové športy ich účastníkom zvyšujú hladinu adrenalínu v krvi, no výsledný psychický stav môže byť tiež výsledkom zvýšenej hladiny hormónov šťastia, teda endorfínov a tiež serotonínu. Tieto športy bývajú často spájané najmä s mladými ľuďmi, ktorí sa snažia posúvať hranice svojich fyzických možností či strachu. Ak si však myslíte, že adrenalínové športy sú výsadou mladých, mýlite sa. Tieto aktivity majú milovníkov a obdivovateľov aj v radoch skôr narodených. Veľa ľudí miluje tieto športy z toho dôvodu, že zlepšujú fyzické a psychické možnosti, dávajú možnosť uniknúť od každodenného stereotypu, ďalej je to láska k divokému prostrediu, alebo len túžba byť iný, pretože tí, ktorí sa venujú adrenalínovým športom sa cítia byť netradičnými športovcami. V neposlednom rade je to popularita a obdiv publika, ktoré ich so zatajeným dychom sleduje.

Čo vlastne považujeme za adrenalínové športy? Je to napríklad Bungee jumping, Cave diving, Ice diving, Climbing, Extreme skiing, Paintball, Paragliding, Skateboarding, Skiboarding , Skydiving, Water skiing, Windsurfing, Motoskiering a mnoho ďalších. Nie je dôležité, či to daný šport je zaradený medzi adrenalínové alebo nie. Dôležitý je váš dobrý pocit, vaša radosť z toho, čo robíte, tak ako pri akomkoľvek inom, aj neadrenalínovom športe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *