Rossignol nie sú iba lyže

winter-674430_960_720

Značku Rossignol si veľa ľudí spája iba s výrobou a produkciou lyží, avšak to nie je pravda. Táto známa značka sa zaoberá aj výrobou snowboardov, viazaní a oblečenia určeného na zimné športy.

História značky Rossignol

Rossignol je francúzska značka vyrábajúca lyže, lyžiarske doplnky, snowboardy a snowboardové doplnky so sídlom v Francúzsku. Spoločnosť má už dlhú históriu, bola založená v roku 1907. Na začiatku produkovala táto firma hlavne textil a lyže. Boli to minoritné produkty. Produkty Rossignol sú vo svete veľmi rozšírené a je to jeden z najobľúbenejších podnikov  vyrábajúcich lyže a iné zimné vybavenie.

Lyže nie sú jediným výrobkom značky Rossignol

Veľa z vás si pri slove Rossignol predstaví lyže, no to nie je ani zďaleka všetko. Táto spoločnosť sa  zameriava na výrobu veľa druhov zimného vybavenia a doplnkov. V tomto článku sa budeme venovať najmä snowboardom a ich doplnkom.

Snowboardy Rossignol

Tak ako kvalita lyží aj kvalita snowboardov tejto značky je veľmi vysoká. V portfóliu má táto značka dosky pre náročnejších jazdcov ale i menej náročných začiatočníkov. Je to len na vás akú si vyberiete. Do popredia by sme uviedli napríklad model Circuit Amptek Limited, ktorý uľahčuje pokrok vďaka ľahkému ovládaniu a tolerantnej pružnosti, čo posilňuje krivku oblúku pri učení. Táto doska je naozaj stabilná a preto na nej jazda nikdy neomrzí. Ak by sme sa pozreli na zúbok doske XV Magteg Split, určite vieme povedať, že táto doska je vhodná pre ostrieľaných jazdcov, lebo vďaka svojej super tvrdej špičke je podporov v rýchlosti a môžete na nej zdolávať aj náročné terény v najťažších podmienkach na svete.

Doplnky od značky Rossignol

Samozrejme, že táto značka ponúka širokú škálu dosiek a viazaní. My sme vybrali dve na porovnanie, jednu pre začiatočníkov a druhú pre vrcholových jazdcov, avšak  vyrábajú rôzne farebné aj technické prevedenia. Taktiež viazania a oblečenie. Ak ste si doteraz neboli istý, verím, že teraz viete akú značku si vybrať.