Základné typy longboardov, ktoré by ste mali poznať

longboard-2135398_960_720

Longboarding sa stal medzi tínedžermi veľmi populárnym adrenalínovým športom. V súčasnosti sa s ním na uliciach stretávame stále častejšie. Longboardy však nie sú všetky rovnaké, ale rôzne dosky sú navrhnuté pre rôzne jazdné štýly. Pre jazdca, ktorý chce skúsiť viacero z nich to znamená, že si musí kúpiť viac longboardov. Poďme sa pozrieť na to, aké typy longboardov dnes na trhu nájdeme.

1. DOWNHILL LONGBOARD (zjazdový)
Tento typ longboardu je ideálny pre zjazd z kopca. Je vyrobený z jemného, ale zároveň aj kvalitného materiálu, ktorý umožňuje doske prežiť aj na tvrdšom teréne. Na downhillovom longboarde budete ľahko meniť smer zjazdu, pretože je navrhnutý tak, aby vám zabezpečil rýchlu a hladkú cestu počas celej doby zjazdu.

2. “DROP THROUGH” LONGBOARD
Ak vyhľadávate pri longboardingu relax, “drop through” bude pre vás ideálna voľba. Nielenže tento typ vyzerá štýlovo, ale zabezpečí vám slobodnú jazdu ako žiadny iný longboard. Ďalšou jeho výhodou je úžasná stabilita, ktorú vám poskytne počas celej jazdy. Nezabúdajte však, že aj pri pohodovej jazde je lepšie chrániť sa prilbou a chráničmi.3. CARVING LONGBOARD (“rezací”)
Carving je jednou z techník, ktorú sa chce naučiť každý jazdec. Hoci to nie až také ťažké, je potrebný pravidelný tréning, ktorý zabezpečí, že zvládnete ľahko aj jazdu cez prekážky. Unikátny obvodový tvar carvingového longboardu pomáha zabezpečiť, že ste schopní prejsť aj ostrý uhol zákruty systematickým spôsobom.

4. CRUISING LONGBOARD (cestovateľský)
Na tomto longboarde si vychutnáte krásnu jazdu do najbližšieho nákupného centra alebo nákupnej pasáže. Je ideálny pre preplnené miesta, kde majú problém aj chodci. Jeho doska je veľmi stabilná a zabezpečuje vám dokonalú rovnováhu. Cestovateľský longboard si pochvaľujú najmä deti a začiatočníci.

5. BAMBUSOVÝ LONGBOARD
Bambusové longboardy sú veľmi ľahké a flexibilné. Ak chcete vyraziť na výlet či piknik, bambusový longboard bude ideálny spoločník pre vás aj vašich priateľov. Okrem toho sú tieto typy ekologické a vyzerajú naozaj moderne. Jedinou nevýhodou môže byť to, že je ťažké nahradiť kolieska, ale v porovnaní s jeho úspornosťou a výkonnosťou je tento problém zanedbateľný.